kontakt@oswbz.org +48 515 382 917
Potrójna zwyciężczyni
Maj 13, 2018
0

W piątek 11 maja podczas uroczystej gali w hotelu InterContinental w Warszawie ogłoszone zostały wyniki I edycji konkursu Top Woman in Real Estate, którego celem jest wyłaniać i nagradzać niezwykłe kobiety, działające w branży nieruchomości i budownictwa.

Pomysłodawczynią tego projektu jest Krystyna Swojak z branżą nieruchomości związana zaledwie od kilku lat, ale jak sama mówi, pokochała ją bez reszty. Szybko dostrzegła też ogromny potencjał kobiet i zebrała blisko 20-osobową grupę reprezentantek branży, które wspólnie zdecydowały o warunkach i formie konkursu, tworząc jego Radę Programową. Ogólnokrajowe Stowarzyszenie Wspierania Budownictwa Zrównoważonego uczestniczyło w tych pracach od samego początku, będąc reprezentowane przez Katarzynę Podymę – OSWBZ Project Director.

Uczestniczki konkursu oceniane były w następujących kategoriach: Business management, Innovation, Business support, Commercial sales, Residential sales, Activities for green building, Journalism, Architecture and design. Dodatkowo, przyznane zostały trzy nagrody specjalne: Pro-women company, Personality of the year oraz Influencer of the year.

Trzy z nagród odebrała Agnieszka Kalinowska- Sołtys, reprezentująca firmę APA Wojciechowski Architekci, również nominowaną w konkursie w kategorii Pro-women company. Agnieszka zwyciężyła w kategoriach Architecture & Design i Activities for green building, a dodatkowo w głosowaniu internautów wybrana została na tegoroczną Personality of the year. Jest dyrektorem i członkiem zarządu APA Wojciechowski Architekci, Członkiem Zarządu Głównego SARP, współzałożycielką Ogólnokrajowego Stowarzyszenia Wspierania Budownictwa Zrównoważonego i wspaniałą osobowością.

„W pracy zawodowej łączę pasję z profesjonalizmem. Jakość projektów architektonicznych ma dla mnie ogromne znaczenie, ponieważ jest podstawą do stworzenia budynków, które będą służyć ludziom przez kolejne kilkadziesiąt lat. Architektura powinna być piękna, trwała, funkcjonalna, bezpieczna, sprzyjająca zdrowiu i dobremu samopoczuciu użytkowników. Wyznaję zasadę, że budynki należy projektować tak, aby pięknie się zestarzały i mogły zostać zabytkami.” – opowiada Agnieszka Kalinowska- Sołtys, która szczerze wzruszona odbierała kolejne nagrody w konkursie Top Woman in Real Estate.

Wśród nominowanych przedstawicielek OSWBZ znalazły się również tak wybitne postaci jak: Zuzanna Paciorkiewicz, szefowa zespołu zarządzania nieruchomościami z Cushman & Wakefield, Agnieszka Rylska – senior project manager z Go4Energy oraz Renata Nowakowska – manager ds. innowacji i Karolina Sulma- dyrektor działu prawnego z firmy Skanska Property Poland. Wszystkim Paniom serdecznie gratulujemy. Więcej informacji o konkursie na stronie: www.topwoman.pl