kontakt@oswbz.org +48 515 382 917
Tańsze chłodzenie w zasięgu ręki – SCA
13/05/19
0

SCA to zintegrowany system przeznaczony do montażu na agregatach wody lodowej.
Wykorzystuje naturalny proces odparowywania wody, aby zmienić średnią temperaturę powietrza chłodzącego urządzenia klimatyzacyjne. Dzięki wydajnym adiabatycznym modułom chłodzącym, przemysłowy system chłodzenia może nadal pracować w najwyższym zakresie wydajności, nawet w najgorętsze dni.
SCA tworzy chłodny mikroklimat wokół przemysłowego systemu chłodzenia. Adiabatyczne chłodzenie powietrza przed jego wejściem do systemu jest najszybszym sposobem obniżenia zużycia energii. Zapewnienie stałego dopływu zimnego powietrza do skraplacza nie tylko zwiększa wydajność, ale również przyczynia się do wydłużenia żywotności urządzeń i obniżenia kosztów eksploatacji.
Naturalne chłodzenie wstępne zapewniane przez SCA jest zdecydowanie najprostszym i najbardziej efektywnym sposobem na szybkie zmniejszenie ich wpływu i osiągnięcie znacznych oszczędności.

Nowatorska konstrukcja i idea pracy SCA ma na celu wyeliminowanie osadzania się kamienia na lamelach wymiennika. Woda jest natryskiwana na siatki w modułach natryskowych, nie na wymiennik. Dysze wodne natryskują w kierunku przeciwnym do przepływu powietrza, a odparowująca woda znajduje się na siatkach. Dzięki wykorzystaniu sprawdzonej technologii elektromagnetycznego systemu odkamieniania wody SCA eliminuje ryzyko powstawania osadów wapnia. Połączenie odziaływań magnetycznych i energii kinetycznej wywołuje krystalizację jonów wapnia i węgla w zawiesinie wodnej. Utworzone mikrokryszały mają nieprzyczepną strukturę. Raz skrystalizowane nie osiadają na innych powierzchniach.

To co najbardziej wyróżnia SCA to konstrukcja oraz SCA Web.

Przytwierdzenie lekkich modułów natryskowych do urządzeń odbywa się przy zastosowaniu magnesów neodymowych o bardzo dużej sile przyciągania. Nie ma zakłócenia i przerwania powłoki antykorozyjnej elementów konstrukcji.
Natomiast SCA WEB to dostęp do chmury zapewniający stały podgląd parametrów pracy oraz osiąganych zysków energetycznych. Użytkownik otrzymuje cotygodniowe raporty oszczędności energetycznej, zużycia mediów czy temperatury pracy.

Warta podkreślenia jest niespotykana na rynku jest oferta handlowa.

Zasada współpracy opiera się o czynsz dzierżawy, który zależy tylko od osiąganych zysków energetycznych (potwierdzone certyfikatem przez Politechnikę Warszawską) zmierzonych przez SCA Web – równy podział zysków 50%/50%.
W związku z tym Użytkownicy nie ponoszą kosztów za system. Tylko dzielą się zyskami energetycznymi z Systemy SCA.

Przy obecnej zawiłej sytuacji na rynku cen energii elektrycznej obniżenie zużycia energii elektrycznej dzięki SCA może przynosić wymierne korzyści finansowe przy jednoczesnym braku nakładów inwestycyjnych.
Grafika otwierajaca

www.systemysca.pl