kontakt@oswbz.org +48 515 382 917
Partnerstwo na rzecz dostępności
Lipiec 9, 2018
0

Mamy zaszczyt poinformować, że w dniu 3 lipca 2018 roku w Ministerstwie Inwestycji i Rozwoju podpisaliśmy Partnerstwo na rzecz dostępności, którego celem jest współpraca w ramach Programu Dostępność Plus.

Ideą przewodnią partnerstwa jest stworzenie platformy wymiany wiedzy merytorycznej pomiędzy podmiotami, stowarzyszeniami, firmami, organizacjami, działającymi w zakresie szeroko pojmowanej dostępności. Podpisanie porozumienia stanowi oficjalne potwierdzenie, że OSWBZ będzie kierować się ideą dostępności, wpływając przez swoją działalność na branżę nieruchomości i budownictwa.

– Jako organizacja działająca na rzecz zrównoważonego budownictwa, której celem jest promowanie zrównoważonej urbanistyki i planowania przestrzennego, cieszymy się z szansy wspierania programu Dostępność Plus. Szczególnie cenna wydaje się możliwość wykorzystania doświadczeń, związanych z certyfikacją budynków w polskim systemie Green Building Standard. Podpisanie deklaracji stanowi dla nas dodatkową motywację do rozszerzania zarządzanego przez naszą organizację certyfikatu o kryteria oceny budynków związane z ich dostępnością. – przedstawia Piotr Bartkiewicz, członek zarządu Ogólnokrajowego Stowarzyszenia Wspierania Budownictwa Zrównoważonego.

Ogólnokrajowe Stowarzyszenie Wspierania Budownictwa Zrównoważonego powstało w 2014 roku z inicjatywy firm z branży nieruchomości. W ramach działalności organizacja prowadzi szkolenia z różnych systemów certyfikacji oswbz.org/szkolenia-planowane/, koordynuje projekt raportu „Zużycie energii w budynkach biurowych” oswbz.org/raporty/ oraz nadzoruje certyfikację budynków w polskim systemie Green Building Standard. OSWBZ nieustannie włącza się też w różnego rodzaju inicjatywy, jak np. w tym roku wspieranie walki ze smogiem poprzez patronat filmu dokumentalnego „Smog Wars”, wspieranie kobiet w branży poprzez patronat konkursu „Top Woman in Real Estate” czy partnerstwo merytoryczne konferencji branżowych.

Więcej informacji o programie Dostępność Plus na stronie: https://www.miir.gov.pl/strony/zadania/program-dostepnosc-plus-przyjazna-polska/