kontakt@oswbz.org +48 515 382 917
Biurowce gotowe na rynek pracownika
Luty 16, 2018
0

W skali świata braki kadrowe w IT wynoszą 2 mln wakatów. W polskiej branży nieobsadzonych jest 30-50 tys. etatów. By zrekrutować ludzi, firmy informatyczne uciekają się do najbardziej kreatywnych metod. Co więcej, wybierają na swoje siedziby te biurowce, które wyróżniają się na tle konkurencji – również podejściem do zrównoważonego budownictwa.

Rodzimym przykładem wdrożenia architektonicznych rozwiązań pozwalających maksymalizować wydajność pracowników oraz zapewniających transfer wiedzy pomiędzy przedstawicielami różnych zespołów, jest Silver Tower Center. Na kilku spośród biurowych kondygnacji obiektu mieści się wrocławska siedziba firmy Luxoft, dostawcy specjalistycznych rozwiązań IT dla sektora finansowego oraz automotive. I w tym przypadku sięgnięto po wysokiej jakości oświetlenie oraz zapewniono pracownikom dostęp do przestrzeni rekreacyjnych.

Przestrzeń zaaranżowano tak, by wspierała kreowanie niecodziennych idei. Obok open space’ów w budynku znalazły się salki konferencyjne różnych rozmiarów oraz obszary rekreacyjne, do których pracownicy mogą udać się ze smartfonem, tabletem czy laptopem, by rozwijać swoje innowacyjne pomysły. Stworzono także strefy socjalne, stymulujące interakcje i dyskusje między współpracownikami.

Więcej informacji na: www.trilux.com/pl