kontakt@oswbz.org +48 515 382 917
Nowa generacja central wentylacyjnych
Czerwiec 18, 2018
0

Wiodący producent w sektorze wentylacji i klimatyzacji wprowadził na rynek Geniox – nową generację central wentylacyjnych. Motywacją do stworzenia innowacyjnych urządzeń była chęć zwiększenia efektywności energetycznej w systemach wentylacji.  Systemair projektuje, produkuje i sprzedaje urządzenia oraz systemy wysokiej jakości dla klimatyzacji i wentylacji w ponad 130 krajach pod markami Systemair, Frico, Fantech i Menerga.

Wentylacja

Wentylacja generuje ok. 40% całkowitego zużycia energii w budynku. Istnieje tu zatem znaczący potencjał na udoskonalenia, a co za tym idzie również i oszczędności. Dzięki rozwojowi w budownictwie budynki są dziś lepiej izolowane, co pozwala na oszczędności w ogrzewaniu. Wiąże się to jednak z potrzebą odpowiedniej wentylacji w budynku, a co za tym idzie również udoskonaleniami w tym obszarze, aby osiągnąć optymalne warunki w pomieszczeniach.

Centrale Geniox, które stanowią serce każdego systemu wentylacyjnego, posiadają szereg funkcji. To energooszczędne rozwiązania wentylacyjne do zastosowań komercyjnych, higienicznych, morskich i przemysłowych. Rodzina central Geniox  dostępna jest w 14 różnych wielkościach i może obsługiwać przepływ powietrza od 750 do 70.000 m3/h (0,2-19 m3/s). Taki poziom elastyczności oznacza, że Systemair oferuje zoptymalizowane rozwiązania niezależnie od projektu i branży.

Innowacyjne rozwiązania

Obudowa – nowa obudowa zapewnia minimalne straty energii: minimalne mostki termiczne TB2, bardzo dobrą izolację termiczną T2, wytrzymałość mechaniczną D1, klasę szczelności L2, elastyczność wyboru różnych materiałów (wstępnie pomalowane lub z Alucynku).

Panele – eliminacja mostków termicznych, dzięki 60 mm izolacji wełną mineralną pomiędzy wewnętrzną i zewnętrzną warstwą blachy stalowej.

Rama/profile – wysoka odporność korozyjna. Zewnętrznie malowane, ocynkowane profile stalowe. Wewnątrz Alucynk.

Klamki i zawiasy – praktyczne uchwyty i zawiasy umożliwiają demontaż wszystkich drzwi i zapewniają łatwe w obsłudze rozwiązania oszczędzające przestrzeń.

Okno serwisowe – okna serwisowe zostały zaprojektowane specjalnie dla Systemair i zapewniają dużą przestrzeń dla łatwej inspekcji.

Filtry – kompaktowe filtry kieszeniowe o wysokiej skuteczności zapewniają niski początkowy spadek ciśnienia.

Odzysk ciepła – wymienniki odzysku ciepła o wysokiej sprawności: obrotowy wymiennik ciepła, wymienniki ciepła z czynnikiem pośredniczącym (glikol), wymienniki krzyżowe lub przeciwprądowe.

Wentylatory/silniki – różne typy wentylatorów i silników zapewniają wybór najbardziej energooszczędnych systemów: silniki EC, silniki PM lub silniki AC.

Przepustnice – aerodynamicznie wyprofilowane żaluzje i niskie przecieki powietrza. Klasa szczelności 4 C (wg EN 1751). Zapewniają długą i bezproblemową pracę, ponieważ żaluzje przepustnic są montowane na mocnych kwadratowych trzpieniach i bezobsługowych syntetycznych łożyskach o dużych powierzchniach nośnych.

Ciśnienie robocze – różnica między ciśnieniem zewnętrznym i wewnętrznym: 0-2000 Pa.

Temperatury pracy – ogólne temperatury powietrza w centrali wentylacyjnej: wykonanie standardowe: -40/+40 ˚C, wykonanie specjalne: -40/+60 ˚C.

Przeciek filtra – podciśnienie: – 400 Pa (klasa G1-F9), nadciśnienie: + 400 Pa (klasa G1-F9).

Certyfikat Eurovent

Centrale wentylacyjne nowej generacji Geniox posiadają certyfikat Eurovent  – to gwarancja, że spełniają najwyższe wymagania techniczne.

 Łatwa instalacja i serwis

Centrale wentylacyjne Geniox są dostarczane w modułach, co znacznie skraca czas dostawy, ułatwia zarówno transport jak i montaż – wystarczy połączyć ze sobą poszczególne moduły. Posiadają wszystkie niezbędne dokumenty, aby ułatwić montaż, konfigurację i obsługę urządzenia. Na centrali znajdują się kody QR, które bezpośrednio przekierowują do instrukcji i filmów. Centrale Geniox dostępne są z preinstalowanym i w pełni zintegrowanym systemem sterowania z wieloma różnymi funkcjami, jak np. ustawienie czasu, wartości roboczych, statusu pracy, alarmy itd. Jest to zaawansowany, przyjazny dla użytkownika system, z zewnętrznym panelem sterowania dla wszystkich ustawień, przygotowany również do komunikacji z systemem BMS.

Szeroki zakres zastosowania

Niezależnie od branży, Systemair może dostarczyć produkt zgodnie z najbardziej rygorystyczną klasyfikacją. Oferuje elastyczność w zakresie materiału, konstrukcji i funkcji. Aby wybrać optymalne rozwiązanie, należy wziąć pod uwagę szczelność, stabilność, instalację filtra i brak mostków termicznych.

Te mechaniczne aspekty są decydującymi czynnikami. Systemair oferuje różne rodzaje central wentylacyjnych od małych kompaktowych jednostek po rozwiązania modułowe. Elastyczna konstrukcja, bogactwo funkcji i dopasowana wielkość oznaczają, że centrale Geniox można dostosować do indywidualnych  potrzeb. Możliwości są nieskończone, niezależnie od tego, czy chodzi o hotel, biuro, szkołę, centrum danych, szpital, statek wycieczkowy czy przemysł chemiczny – do każdego z tych obszarów  można dobrać odpowiednie rozwiązanie.