kontakt@oswbz.org +48 515 382 917
Dobra energia
Grudzień 8, 2017
0

W dniu wczorajszym, tj. 7 grudnia 2017 wzięliśmy udział w warszawskiej edycji ogólnopolskiego cyklu konferencji „Dobra Energia”. Gratulujemy organizatorowi wysokiego poziomu merytorycznego i zgromadzenia bardzo ciekawych gości.

 

Konferencja rozpoczęła się od „okrągłego stołu marszałków”, w którym udział wzięli przedstawiciele zarządów województw mazowieckiego, łódzkiego, śląskiego, lubelskiego i warmińsko- mazurskiego. Wspólnie wypracowana została „Deklaracja na rzecz wsparcia OZE i czystego klimatu”, gdzie podkreślono konieczność edukacji ekologicznej.

 

Konferencja „Dobra Energia” była też okazją do pokazania międzynarodowego spojrzenia na przyszłość energetyki. W spotkaniu wzięli udział m.in. mówcy z Niemiec i Hiszpanii. Patronat honorowy nad wydarzeniem objęli Prezydent M. St. Warszawa i Marszałek Województwa Mazowieckiego, a partnerami były firmy Ikea i Hanplast oraz Mazowiecka Agencja Energetyczna.

 

Dyskusja o przyszłości energetyki spotkała się z bardzo dużym zainteresowaniem zgromadzonych. Konferencje z cyklu „Dobra energia” odbyły się w tym roku w sześciu miastach Polski: Gdańsk, Katowice, Kraków, Łódź, Poznań i Warszawa. W przyszłym roku organizator „Konferencje Agora” planuje to powtórzyć. Dziękujemy za zaproszenie i życzymy powodzenia w realizacji kolejnych wydarzeń.

 

Więcej informacji na stronie: www.dobraenergia.edu.pl